Polskie Centra Dietetyczne – Jesienna kampania

Jesienna kampania dla marki Projekt Zdrowie przebiegała pod hasłem „PomagaMY NIE OCENIAMY” i była skierowana w stronę najbardziej potrzebującej grupy – ludzi otyłych. Kontynuacja akcji #dietetykpomaga nabrała nowego znaczenia poruszając ważny problem rosnącej otyłości. Tym razem chodziło o dorosłych. Poprzedni rok poruszał temat otyłości wśród dzieci. Omówione zostały choroby wynikające i wpływające na otyłość oraz podkreślano rolę dietetyka ośmielając osoby skrajnie otyłe do odwiedzenia gabinetów.

Kampania okazała się sukcesem! Umieszczenie otyłej osoby na plakatach zachęcało do dzielenia się problemami i opisywania swoich historii co znacznie ułatwiło dietetykom możliwości pomocy tym osobom. W ramach akcji odbyto szereg darmowych konsultacji dietetycznych, większą część z nich zakończonych kuracją!

W ramach akcji powstała dedykowana strona internetowa: http://pomagamy-nieoceniamy.pl/ na której został umieszczony m.in. raport z wypowiedziami ekspertów w dziedzinie żywienia, w tym dyrektora Instytutu żywności i żywienia.

Dzięki zaangażowaniu specjalistów kampania Polskich Centrów Dietetycznych nabrała charakter akcji społecznej i pomogła wielu osobom w walce o swoje zdrowie. Po raz kolejny udowodniliśmy, że jest sporo do zrobienia i wpłynęliśmy na większą świadomość polaków w zakresie zdrowego żywienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.